FAKTURY NA SUFITACH

 

FAKTURY

Do produkcji sufitów napinanych używamy folii PVC sprawdzonych i zaufanych producentów.

Powierzchnia folii sufitu napinanego jest dostępna w 6 wersjach: połyskująca, matowa, satyna, perłowa, metalik, galaktyk. Kolorystyka obrazów składa się z ponad 100 odcieni. Wysoka elastyczność materiału pozwala stworzyć urozmaicone konstrukcje.

Połyskujące sufity tworzą efekt lustra. Sprawiają one, że pomieszczenie staje się optycznie większe, bardziej miękkie (w przypadku korzystania z jaśniejszych tonów) i tworzą efekt drugiego piętra  (stosując ciemniejsze odcienie). Im ciemniejszy kolor folii, tym większa jego siła odbicia. Poza tym, takie sufity podkreślają poszczególne elementy we wnętrzu.

Matowe sufity napinane są klasycznym wyborem, ponieważ nie odwracają uwagi od głównego wnętrza, a jedynie podkreślają jego zalety. Na matowych sufitach napinanych nie ma odblasków i odbicia, dzięki czemu one najbardziej trafnie oddają kolor.

Satynowe sufity napinane – jest to przepiękny wariant dla dowolnego stylu dekoracji. Charakteryzują się one idealnie gładką powierzchnią o lekkim połysku satynowym. Takie sufity nadają wnętrzu szczególną szlachetność i urok. Gra światła wpływa na wygląd zewnętrzny sufitu. W świetle sztucznym i naturalnym kolor sufitu wygląda inaczej.

Perłowe sufity napinane mają efekt płynnej zmiany kolorów. Powierzchnia przypomina jedwab. W porównaniu z połyskującymi, one nie mają tak dużego odbicia, ale przy tym podkreślają lśnienie i wyglądają o wiele ładniej. Powierzchnia takiego sufitu napinanego bardzo przypomina perły.

Metalik – szczelny sufit w głębokim kolorze. Nie ma zwierciadlanego odbicia, jak u połysku. Oświetlenie wpływa na wygląd sufitu. Bez podświetlenia wygląda jak lakier, ale ze słabym odbiciem. Podświetlenie sufitu nadaje pewną ziarnistość. Sufity napinane z efektem “Metalik” idealnie nadają się do pomieszczeń w stylu “modern” lub “high-tech”.

Galaktyk – płótno w kolorze granatowym z domieszkami chromu. Doskonale nadaje się do montażu systemu “Gwiaździste Niebo”, cząstki chromu przy prawidłowym oświetleniu wyglądają jak setki gwiazd na nocnym niebie. Korzystanie z tej faktury zapewni niepowtarzalność i oryginalność twojego sufitu.