O SUFITACH NAPINANYCH

O SUFITACH NAPINANYCH

Konstrukcje podobne do sufitów napinanych, używane w domach już bardzo dawno. Jeszcze w Starożytnym Rzymie sufity drapowane ściereczką, w średniowiecznej Armenii używali przesiąknięte metalem materię, która była rozciągnięta na specjalnym karkasie.W nowoczesnej formie sufity napinane pojawiły się wraz z wynalezieniem folii PVC i cieszyły się sukcesem w krajach Europy Zachodniej w latach 60 XX wieku. Najpierw sufity napinane najczęściej były stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Później w świecie współczesnych trendów sufity stają się niezbędnym elementem eleganckiego wnętrza.W porównaniu ze zwykłymi sufitami, sufity napinane mają wiele zalet. Na dzień dzisiejszy sufit napinany jest jednym z najważniejszych elementów wystroju Twojego wnętrza. Idealnie równy, wodoodporny i praktyczny sufit wykonany jest z bardzo wytrzymałego i elastycznego PVC, który produkuje się zgodnie z  francuską technologią.

Sufity napinane to nowoczesne, wygodne, eleganckie rozwiązanie dla każdego wnętrza. Różnorodność faktur i odcieni dają możliwość stworzyć komfort i podkreślić styl, wyrazić indywidualność pomieszczenia. Dzięki efektom które ma folia, można optycznie powiększyć przestrzeń pokoju.

Oprócz wizualnych zalet, sufity napinane mają unikalne dane techniczne. Z biegiem czasu nie blakną i chronią pomieszczenia przed wilgocią, są łatwe w czyszczeniu. Płótno nie zmienia barwy, i swój wygląd przez wiele lat. Sufity napinane doskonale maskują zarówno komunikacji jak i wady samego sufitu. Sufity napinane nie pochłaniają zapachów, nie wchłaniają wilgoci, na nich nie skrapla się para, są idealne do łazienek, saun, basenów.

Sufity nadają się do pomieszczeń jakiejkolwiek konfiguracji i pod różnym kątem. Mocowane są sufity napinane w odległości 3cm od sufitu. PVC folia o grubości 0,15-0,35 mm o gramaturze 240g/m2. Folia PVC nie należy do mrozoodpornych materiałów.W temperaturze poniżej 0°C staje się sztywną, a gdy temperatura poniżej -35°C folia zaczyna się rozpadać. Przy nagrzewaniu do 65 °C folia odkształca się, rozciąga się, ale po jej ochłodzeniu ona ponownie nabywa swojej poprzedniej formy (ma termopamięć).

Montaż sufitów napinanych – jest to szybki proces, który nie przyniesie Ci niedogodności. Nie musisz wynosić meble i inne elementy Twojego mieszkania, a potem wnosić. Nasi specjaliści przez kilka godzin wykonają swoją pracę i będziesz cieszyć się nowym stylowym elementem wystroju Twojego wnętrza